В середу, 4 серпня 2021 року, о 18:00 в кав’ярні-галереї «Штука» (вул. Котлярська, 8) відбудеться відкриття виставки кольорових світлин Юліана Дороша під назвою “Яблуневий Спас”. Виставка є результатом співпраці Львівського Фотомузею та кав’ярні-галереї «Штука».

На виставці представлено 18 кольорових світлин, які Юліан Дорош зробив у проміжку між 1958 та 1963 роках.  Червоною лінією експозиції проходить святкування Яблуневого Спасу в Косові в 1962 році, а доповнюють виставку побутові сцени Гуцульщини тих часів.

В основу виставкового проєкту лягли кольорові слайди, які Роман Метельський придбав на інтернет-аукціоні. Продавець захотів залишитись невідомим, але плівки приїхали з міста Городенка Івано-Франківської області.

Яблуневий Спас. Косів, 1962. Світлив Юліан Дорош
Яблуневий Спас. Косів, 1962. Світлив Юліан Дорош

“Спочатку я не повірив що це кольорові слайди Юліна Дороша, але завдяки педантизму світливця, всі кадри були описані і підписані. Це не залишило сумнівів, що мені до рук потрапили унікальні етнографічні матеріали”, – розповів куратор виставки, автор проєкту Львівський Фотомузей Роман Метельський.

На даний час дуже важко знати кольорові етнографічні світлини середини ХХ століття. А якщо такі й трапляються, то переважно в поганому стані. Ці ж майже ідеальні і дають багатий матеріал для науковців.

Яблуневий Спас. Косів, 1962. Світлив Юліан Дорош
Яблуневий Спас. Косів, 1962. Світлив Юліан Дорош

Експозицію виставки кольорових світлин Юліана Дороша під назвою “Яблуневий Спас” можна буде оглянути в кав’ярні-галереї «Штука» (вул. Котлярська, 8) до 31 серпня 2021 року.

Довідково. Юліан Дорош (9 червня 1909, Жидачів, нині Львівської області — 20 липня 1982, Львів) — український фотограф-художник, піонер української кінематографії в Галичині, етнограф, краєзнавець. Член Українського фотографічного товариства.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я