В четвер, 8 лютого 2024 року, о 17.00 у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудеться лекція завідувачки Художньо-меморіального музею О. Новаківського (відділ Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького) Ірина Різун «Портрети Олекси Новаківського: фотографія, графіка і живопис».

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького, Львівського Фотомузею та Львівського палацу Мистецтв.

Олекса Новаківський портретував рідних і знайомих, легендарних та історичних осіб, відомих громадських, церковних і політичних діячів, представників творчої інтелігенції. У ранніх композиціях він віртуозно відтворив індивідуальні риси та психологічний стан своїх моделей, а в портретах зрілого періоду творчості поєднав експресивність із багатим символічним наповненням. За допомогою пейзажного тла, кольору та світла художник характеризував портретованого й окреслював його роль у суспільному просторі, розкриваючи внутрішній світ і діяльність зображуваної особи та своє ставлення до неї.

Окрім того, О. Новаківський створив понад півтора десятка олійних автопортретів і більш ніж сто начерків пером, олівцем та вуглем, фіксуючи свій образ і психологічний стан у той чи той життєвий період, передаючи почуття й емоції, декларуючи життєву позицію та переконання.

Під час лекції Ви матимете змогу прослухати оповідь про портретованих, дізнатися історію створення низки портретів. Також ви зануритеся у творчу лабораторію самобутнього художника, оглядаючи фотопортрети, підготовчі рисунки, живописні етюди та різні варіанти олійних портретів.

Отож запрошуємо Вас на зустріч із галереєю портретів авторства Олекси Новаківського. Ми оглянемо і поговоримо про автопортрети; маловідомі портрети батька і матері художника; психологічні і алегоричні зображення улюбленої моделі, коханої дружини Анни-Марії (Маріанни) Пальмовської; образи синів-княжичів, друзів митця та відомих українських діячів, зокрема митрополита Андрея Шептицького.

До та після показу гостинно пригощатиме Кава Старого Львова. Традиційно дякуємо нашим інформаційним друзям Агенції інформації та аналітики “Гал-інфо” та Українське радіо. Львів  за активний розголос.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я