В четвер, 23 травня 2024 року о 18:00 у Львівському палаці мистецтв (вул. М.Коперника, 17) відбудеться лекція Марії Войтович “Археологічні дослідження у Жовківському передмісті Львова (вул. Підмурна)”.

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу мистецтв.

Лекція присвячена результатам рятівних археологічних досліджень на території сучасної вул. Підмурна, які здійснювала експедиція Науково-дослідного центру “Рятівна археологічна служба” Інституту археології Національної академії наук України. Первісно ця територія входила до давньоруського пригороддя, яке розташовувалось на правому березі р. Полтви.

Окрім цього, ділянка розміщена за декілька десятків метрів від початку вул. Б. Хмельницького, що є однією з найстаріших вулиць Львова і називалась Волинським шляхом, який був одним з основних торгових магістралей міста. Після надання Львову магдебурзького права король Казимир ІІІ залишив колишні землі давньоруського града в підпорядкування королівській владі. Згодом ця частина сучасного Львова дістала назву Жовківського передмістя.

Проведені рятівні археологічні дослідження, що відбувались упродовж двох років, вказують на те, що на різних хронологічних проміжках часу ця ділянка залюднювалась та освоювалась по різному. Здійсненні роботи ще раз підтвердили твердження про найбільш ранній характер локалізації давньоруського Львова саме у цій частині сучасного міста, на території колишнього Жовківського передмістя. Окрім цього, у ході робіт зібрано археологічні знахідки, які датуються від періоду раннього заліза до модерної доби.

До та після події гостинно пригощатиме Кава Старого Львова. Традиційно дякуємо нашим інформаційним друзям Агенції інформації та аналітики “Гал-інфо” та Українське радіо. Львів  за активний розголос.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я