У вівторок, 27 лютого 2024 року о 17:00 у Львівському палаці мистецтв (вул. М.Коперника, 17) відбудеться презентація Романа Яціва “Таврійська академія мистецтв, або Культурософські візії Петра Андрусіва”.

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу мистецтв.

Восени 2023 року у Львові побачило світ видання «Петро Андрусів (1906–1981): Мистецька спадщина, публікації, архівні та довідкові матеріали» (автори-упорядники Андрій Яців, Роман Яців; науковий редактор Степан Павлюк). У книзі представлено різнобічну творчу та науково-публіцистичну спадщину цього визначного українського мистця та громадсько-культурного діяча: репродукції малярських і графічних творів – від ілюстрацій до славетного дитячого часопису «Дзвіночок» (Львів, 1930-ті роки) до масштабного, великоформатного полотна «Хрещення України-Руси», 1980 р.), найбільш значимі за змістом, ідейним і теоретичним наповненням мистецтвознавчі тексти, а також вибрані листи, зокрема до Митрополита Андрея Шептицького.

Петро Андрусів – автор широко поширеного мотто «Мистецтво – найміцніша зброя» (назва однієї з його ключових статей). Його мистецькі реконструкції історії України, проникливі інтелектуальні розвідки про роль культури в державницьких прагненнях Українців, про національну ідеологію і творчо-героїчний чин стануть в епіцентрі зустрічі зі співупорядником видання Романом Яцівим.

До та після показу гостинно пригощатиме Кава Старого Львова. Традиційно дякуємо нашим інформаційним друзям Агенції інформації та аналітики “Гал-інфо” та Українське радіо. Львів  за активний розголос.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я