В четвер, 27 червня 2024 року, о 18.00 у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудеться Перша в Україні презентація книги Андрія Гречила “Відродження української національної символіки”.

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею, Видавничого дому журналу «Пам’ятки України» та Львівського палацу мистецтв.
У цій ґрунтовній збірці представлено корпус важливих матеріалів і документів як з історії української національної символіки, боротьби за українську державність, так і про її відродження та державне визнання в Незалежній Україні. Хоча дотепер не затверджений Великий Герб нашої держави…

Об’єднані за тематичним принципом авторські статті аналізують традиції етнічної української символіки і воднораз розвінчують провокаційні вигадки, активно поширювані під час російсько-української гібридної війни.

Ілюстративний матеріал підібрано на основі історичних оригіналів. У додатку – репринт знакової брошури «Національна символіка» 1990 року, яка започаткувала популярну книжкову серію Бібліотека журналу «Пам’ятки України».

Книга за змістом, культурою графічного оформлення й численністю рідкісних ілюстрацій здобула заслужене визнання і вже стала бібліографічною рідкістю та предметом колекціонування.

Збірка вийшла двома тиражами:
– напередодні повномасштабної російської агресії в грудні 2021 року – 1000 примірників книги було розіслано бібліотекам усіх областей Міністерством культури та інформаційної політики України;
– 300 примірників додаткового, комерційного тиражу додрукував Видавничий дім журналу «Пам’ятки України» на початку цього року.

Модератор презентації – Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Запрошені до участі в презентації упорядники книги:

  • Андрій ҐРЕЧИЛО, відомий український історик і громадський діяч, доктор історичних наук, голова Українського геральдичного товариства, академік Міжнародної Академії Геральдики
  • Алла МАЛІЄНКО, заслужений журналіст України, заслужений працівник культури України
  • Андрій БЕРЕЖИНА, головний редактор журналу «Пам’ятки України»
  • Антон ОСЬМАК, доктор філософії, відомий графік, репрограф, автор дизайну і макету книги

А також:

  • Андрій КЛІМАШЕВСЬКИЙ, кандидат мистецтвознавства, директор Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАНУ
  • Юрій АТАМАНЮК, власний кореспондент журналу «Пам’ятки України»
  • Дмитро ЛУЦЕНКО, заступник директора Міжнародного інституту українознавчих студій.

До та після події гостинно пригощатиме Кава Старого Львова. Традиційно дякуємо нашим інформаційним друзям Агенції інформації та аналітики “Гал-інфо” та Українське радіо. Львів  за активний розголос.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я