У вівторок, 14 травня 2024 року, о 18.00 у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудеться лекція Якима Горака «Жінка виїмкових спосібностей та прикмет духа й характеру»: Ольга Ціпановська і Станіслав Людкевич».

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу Мистецтв.

У лекції кандидата мистецтвознавства, доцента, старшого наукового співробітника Меморіального музею Станіслава Людкевича у Львові, доцента Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Якима Горака висвітлюватиметься життєва доля і творча діяльність Ольги Кипріянівни Ціпановської (1861 – 1941) – однієї з перших професійних українських піаністок у Галичині, хорового диригента, музично-громадської діячки Перемишльщини, сподвижниці жіночого руху, учасниці самаритянської служби для українських полонених і ранених.

У перебігу характеристики життєтворчості діячки акцентуватимуться різні грані її спілкування з композитором Станіславом Людкевичем: як концертуючої піаністки (в т.ч. виконавиці творів С. Людкевича), музичного педагога Перемишльського інституту для дівчат, очільниці Перемишльської філії Вищого музичного інституту ім. М. Лисенка, спільної участі у музично-громадських подіях і організаціях (Музичному товаристві ім. М. Лисенка, «Союзі Українських Професійних Музик»), однієї з активних членкинь «Союзу Українок». Розповідь ілюструватимуться фрагментами збережених листів О. Ціпановської до композитора, рецензій С. Людкевича на піаністичні виступи піаністки і статті, присвяченої 40-літтю її творчої діяльності, фотографіями.

До та після події гостинно пригощатиме Кава Старого Львова. Традиційно дякуємо нашим інформаційним друзям Агенції інформації та аналітики “Гал-інфо” та Українське радіо. Львів  за активний розголос.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я